Yardımcı Sayfalar
Ara
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi.

Sağlıklı Kahvaltıların Olmazsa Olmazı Granolalar

Özellikle son yıllarda kahvaltılarda sıklıkla tercih edilen sağlıklı besinlerden olan granoların, içerdiği maddelere göre pek çok farklı çeşidi bulunuyor. Hem pratik hem de lezzetli pek çok çeşidi ile sizlere hem sağlıklı kahvaltılar hem de vakit kazandıran gıdalar arasında yer alır. Kakaolu, tahinli, hindistan cevizli granola gibi pek çok farklı çeşit arasından damak tadınıza göre tercih edebilirsiniz. Fıstık ezmeli granola hazırlamak için sağlıklı ve hızlı kahvaltılıkları Karaca ile kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca indirimli ürünleri inceleyebilir, sağlam ürün sigortası ile güvenle aradığınız granolaya kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Granola Nedir?

Aslında granola içerisinde pek çok besin çeşidi bulunduran ve bunların bir araya gelmesiyle oluşturulan özel bir karışımdır. Çeşitli besinlerin kurutulup belirli ölçülerde öğütülmesi ve bir araya getirilmesi ile oluşturulur. İçerisinde aynı zamanda kurutulmuş meyvelerde bulunabilir. Genellikle kahvaltı veya ara öğünlerde tüketilir. Aynı zamanda sağlıklı atıştırmalıklar arasında da oldukça popüler bir yerde bulunur. Özellikle katı tüketimlerde vücudun ihtiyacı olan lifli gıdalar tüketilemeyebilir. Granolalar zengin lif içeriği sayesinde bağırsak sistemlerini düzenleyerek oldukça yarar sağlayan karışımlardır. İçerisinde pek çok kuruyemiş bulunabildiği gibi farklı lezzetler veya etkiler yaratmak için pek çok fazla ürün içerebilir. Fıstıklı, cevizli veya bademli granola çeşitlerinin yanında karabuğday granola gibi pek çok seçenek sunulmaktadır. Tatlandırmak için ise çeşitli doğal gıdalar kullanılabilir bunlar arasında en çok kullanılanı keçiboynuzudur. Ayrıca % 100 bitkisel içerikli olduğu için vegan ve vejeteryanların kullanımına uygun ürünler arasında yer alır.

Granola Çeşitleri Nelerdir?

Granolalar karışımlardan oluştuğu için aslında içerisinde ki ürünlere göre çok fazla çeşidi bulunur. Genel olarak beslenme diyetlerinde ki çeşitlerini sıralamak gerekirse bunlar farklı diyet türlerine göre katojenik, lifli, bol proteinli veya tatlı karışımlar olarak sıralanabilir. Katojenik diyetler için uygun olan ve içeriğinde yüksek yağ ve düşük karbonhidrat olanları bulunur. Ayrıca aktif spor yapan sporcular için yoğun bitkisel protein içeren sporcu takviye gronaloları da bulunmaktadır. Sadece spor değil aynı zamanda günlük enerji ihtiyacı yüksek olan, yoğun olarak bedensel işlerde çalışan kişiler tarafından da tercih edilir. Ara öğünlerde tatlı bir atıştırmalık olarak kullanmak isteyenler için ise çikolatalı veya hindistan cevizli karışımlar tercih edilebilir. Kakao severlere kakaolu granola, tahin severlere ise tahinli granola ürünleri sunulur. Ayrıca içerisinde kuru meyveleri barındıran çeşitlerini de bulabilirsiniz. Özellikle diyet yapanlar tarafından sıklıkla tüketilen gronaları kahvaltınıza veya ara öğünlerinize ekleyerek zayıflamanıza katkı sağlayabilir, kilo verme sürecine destek olabilirsiniz.

Granola Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikle seçim sırasında en önemli nokta granolanın içeriği olur. Ne amaç ile alınıyorsa içeriğinin ona uygun olarak seçilmesi gerekir. Müsli etkisi yaratmak ve bağırsakları çalıştırmak için içeriğinde bol lifli gıdaların bulunduğu, kuru kayısı gibi bağırsak çalıştıran gıdaların bulunduğu karışımlar tercih edilebilir. Aynı zamanda diyet yapanların ara öğün olarak kullanabileceği gıdalardır. Yoğurt, süt gibi gıdaların içerisine karıştırılarak tüketilebileceği gibi doğrudan da yemek mümkün. Ayrıca taze meyveler üzerine ekleyerek sağlıklı bir atıştırmalık haline getirebilir ve smoothielerinizin içerisine ekleyebilirsiniz. Saf fıstık ezmeli ve fındıklı granola özellikle sporcular tarafından sıklıkla tercih edilen gronaların arasında yer almaktadır. Zengin protein içeriği sayesinde spor öncesinde ve spor sonrasında kullanılır. Doğal içerikleri ile anılan Saf ürünleri arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz. Çölyak hastaları veya glüten tüketmeyenler saf karabuğday granola gibi glüten içermeyen ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.

 

Kaçırılmayacak Fırsatları
Keşfetmeye Başla

Uygulamayı İndirin
Telefonunuzun kamerasını açın
QR kodu telefonunuzun kamerasından okutarak uygulamamımızı indirebilirsiniz.