Yardımcı Sayfalar
POPÜLER ARAMALAR
POPÜLER KATEGORİLER
Ara
POPÜLER ARAMALAR
POPÜLER KATEGORİLER
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi.

Abajur Modelleri ve Fiyatları - Karaca

Işıklandırmalar, her evin her odasında ihtiyaç duyulan temel eşyalardan biridir ve estetik duruşuyla, rengi ve tasarımıyla birçok zevke hitap eden farklı tasarımlarıyla evin dekoruna ve ambiyansına eşlik eder.

Karaca; içinizi aydınlatan tüm anlarınızda, ailenizle ve sevdiklerinizle geçireceğiniz keyifli akşamlarınızda salonunuzda ya da günün sonunda yorgunluğunuzu atacağınız yatak odanızda yer verebileceğiniz birbirinden özel abajur modelleri tasarlar.

Yaşam alanı olan evlerin dekorasyonları benzer zevklere rağmen farklılık gösterir. Ürünlerinin kalitesine önem veren markanın tasarımları, herkesin zevkine bir şekilde dokunmayı amaçlar.

İddialı tasarımlardan hoşlananlardan klasikten vazgeçemeyenlere kadar birçok kullanıcı Karaca’nın sunduğu özgün abajur modellerinde aradıklarını bulabilir. Renk, boyut, materyal ve tasarım bakımından geniş bir yelpaze sunar.

Evinde yenilikler yaratmak isteyenler, yeni bir eve taşınanlar, çeyiz listesi hazırlayanlar aydınlatma konusunda abajur lamba arayışına girer. Klasik tavan ve duvar aydınlatmalarının yanı sıra abajurlar, modern ve yeni nesil tasarımlarıyla oldukça ilgi çeker.

En büyük avantajı belli bir yere sabitlenmemesi olur. Bulunduğu oda içerisinde ya da dışarısında yerini değiştirmek isteyebilirsiniz. Sadece abajurun ulaşabileceği bir priz bulmanız yeterlidir ya da prize ihtiyaç duymayan, pilli ve ledli modelleri tercih ederek kullanım alanınızı daha geniş tutabilirsiniz.

Oturma odası, salon, çalışma odası ve yatak odasında evinizin tasarımıyla doğal ya da iddialı bir görünüm yakalayarak modernliği ve şıklığı bir arada gösterebilirsiniz. Metal görünümlü, işlemeleri, büyük boy ve parlak renklerde bir abajur dikkatleri üzerine çekebilir.

Sade bir aydınlatma arayışındaysanız ve doğallık her zaman önceliğiniz ise hasır ya da ahşap modeller, modası geçmeyen bir zarafeti yakalamanızı sağlar. Üstelik kaliteli materyallere yer vererek üretilen bu abajurları uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Karaca Abajur

Bir ürünü almaya karar verirken öncelikli olarak kalitesine, fiyatına, kullanım ömrüne ve tasarımına bakılır. Ürünlerin olası deformelere karşı dayanıklılık göstermesi istenir. Beğeninizi ve bulunduğu odadaki şıklığı karşılama konusunda uzun sürmesi, herkesi memnun eder.

Tüm bu beklentiler üretimde kullanılan materyallerle gerçekleşir. Ahşap, metal, çelik, kumaş ve gerektiğinde plastik içeriklerden meydana gelen abajurlar, sert bir darbeye maruz kalmadığı sürece ufak deformelerden etkilenmez.

Üretimde yer verilen materyaller, geri dönüştürülebilir ve sağlığa zarar vermeyen bir içerik yaratır. Sizi ve çevreyi düşünen bu abajurlar, cilt ya da solunum problemlerine yol açmayarak güvenli bir kullanım imkanı verir.

Dışarıdan gelen etmenlere karşı oldukça açık olan bebek, çocuk, alerjik bünyesi olan yetişkin ev yaşlılar dahil herkesin gönül rahatlığıyla yatak odasında bulundurabileceği hassas bir yaklaşım sergiler.

Modellerin genel hattı, ayak ve başlıktan oluşur. Düz bir zeminde durabilecek şekilde tasarlanır. Ayaklı abajur modellerinin kendi içerisindeki farklılığı, ayak ve başlık kısmında yer verilen özgünlüklerden meydana gelir.

Dekoratif taşlar, keskin hatlara sahip geometrik şekiller, oyma teknikleri, desenler ve renkler ürünün göz alıcı tarafını ortaya çıkarır. Siz de dilediğiniz boyutta ve desendeki tasarımı değerlendirmek istediğiniz işleve göre rahatlıkla bulabilirsiniz. Kaliteli bir aydınlatmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Doğal ve sade görünümden hoşlanıyorsanız, ahşap abajur klasik zevkleri bulunanlar ve modernliği doğal bir şekilde yakalamak isteyenler için oldukça doğru bir tercih olur.

Ceviz, sedir, meşe ve gürgen gibi sağlam ağaçlardan elde edilen ham ahşap malzeme doğanın içindeymiş gibi hissetmenizi sağlar. Üstelik zımpara, vernik gibi işlemlerin haricinde herhangi bir kimyasala yer vermez.

Lena Ahşap Abajur oyma teknikleriyle ahşaba verilmiş olan güzel şekliyle bir satranç taşını anımsatır. Başlık kısmı ise tok, beyaz bir kumaşla sarılır. Modern ve klasiği bir arada yakalayabileceğiniz ve hiç sıkılmadan dekorunuzda yer verebileceğiniz özel parçalardan yalnızca biri. Hasır abajur modelleri de bu tarzınıza uyum sağlayacak ürünler arasında yer alır.

Evlerinize Yakışacak Modern Abajur Modelleri

Evlerin dekoru her şeyden ve herkesten önce sizi memnun etmelidir çünkü orası sizin daimi yuvanızdır. Odanızın dekorunu tamamlayacak ve zarif dokunuşlarıyla geliştirecek abajur modelleri bulunduğunuz ortamda sizi memnun eder.

Sizi bekleyen geleneksel, zarif, doğal, iddialı ve farklı tasarımlardan oluşan çok seçenek var. Como, Trace, Alenis ve Lena serileri beklentilerinizi karşılar ve akşamlarınızı aydınlatmasıyla mutlu hissettirir.

Abajur kullanmayı tercih ediyorsanız, koymayı uygun gördüğünüz yerde bir prize ihtiyaç duyarsınız. Genellikle abajurun ayak kısmından orta uzunlukta bir kablo çıkar. Tek dezavantajı ise kablolu olan modelleri abajuru istediğiniz alana koymanız konusunda sizi sınırlandırabilir.

Bu durumda, yeterli uzunlukta olduğunu düşünmediğiniz fişi uzatma kablo kullanarak takabilir ve istediğiniz yerde konumlandırabilirsiniz. Ampul konusunda ise, tamamen sizin bütçenize ve istediğiniz aydınlık derecesine göre seçtiğiniz her ampul çeşidi uyum gösterir.

Led abajur, hem parlak hem de loş ışığı size sunar. Üstelik sıradan bir ampule göre çok daha fazla tasarruf sağlar. Gözünüzü rahatsız etmediği gibi bütçenizi de rahatsız edecek zorluklara sokmaz. Pilli abajur, kullanım alanı açısından size daha fazla özgürlük tanıyacak modellerden biri olur.

Abajurların etrafına ona uyacak başka dekor ürünleri koyabilirsiniz. Böylece uyumlu bir köşe elde etmiş olursunuz. Karaca’nın kaliteli ve özel tasarımlarından oluşan dekoratif aksesuarları size bu konuda fikir verebilir.

Her zevke hitap eden biblo, tablo ve çerçeve, vazo gibi birçok ürün bulabilirsiniz. Tüm bu dekorları halı, perde, kırlent ve başka örtülerle de destekleyebilirsiniz.

Abajur Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev için alınan ürünlerin uzun ömürlü olması beklenir. Karaca’nın sunduğu yerli üretim abajurlar da üretiminde yer alan materyaller, deformeye karşı sağlamlığını arttırır. Ürünü aldığınızda yıllar boyu kullanabileceğiniz bir kaliteyle karşılaşırsınız fakat ürünün ilk günkü hissiyatını ve sağlamlığını koruması için her üründe olduğu gibi, abajurlarda da dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunur.

Düzenli ve özenli bir şekilde temizliğini gerçekleştirmeniz, hem ürünün kalitesini hem de sizin sağlığınızı korur. Kumaş gibi materyaller ortamdan gelen kirlere bağlı şekilde kir gösterme ve kararma durumlarını meydana getirir.

Ayrıca gözle görülmeyen tozların uçuştuğunu, ışığı açtığınızda görebilirsiniz. Alerjik durumlara ve diğer sağlık sorunlarına sebebiyet vermemek adına nemli bir bez yardımıyla kumaş kısmını temizlemenizde fayda var.

Abajur ayağı başta olmak üzere kalan diğer parçalar daha çok metal, plastik, çelik kullanarak ortaya çıkarılır. Renklendirmesi farklı boyama yöntemleriyle gerçekleşir. Temizliği yaparken tel veya sert kimyasal içeren temizlik ürünleri gibi boyanın aşınmasına ve parçaların çizilmesine neden olabilecek ürünlerden uzak durunuz.

Ayrıca, temizliği yaparken temas edecek ıslaklıktan dolayı elektrik akımına dikkat etmeniz gerekir. Abajurun fişini prizden çıkarmanız bu tehlikeli durumu ortadan kaldırır. Hijyen açısından bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde, kirlenerek ya da deforme olarak kalitesinden vereceği ödünü engelleyebilirsiniz.

Abajur başlığı genellikle kumaşlardan oluşur ve daire, kare şeklindeki gövdenin etrafında ampulu kapatacak şekilde kumaş sarılır. Tok bir kumaş yapısına sahip olmasıyla ışığın doğrudan gözünüze gelmesini engeller.

Işığın yaydığı ışık, ortamın aydınlığı ve sizin görebilmeniz için yeterli olur. Göz sağlığınızı korumak ve rahatsızlık hissi yaşamamanız adına abajur seçerken kalın kumaş ya da koyu renk kullanılmış olmasına önem veriniz.

Abajur ayağı sağlam ve geniş bir yüzeye sahip olduğu gibi, ince bir yapıda da olabilir. İnce yapılarda başlık kısmının ve ampulün ağır gelmemesine özen gösteriniz. Aksi halde hiç beklemediğiniz anlarda devrilmeler söz konusu olabilir.

Yerleştirmeyi düşündüğünüz masa, sehpa ve komodin gibi yüzeylerin de pürüzsüz olmasına dikkat ediniz. Kayma ve çarpma gibi durumlarda devrilme ya da düşme sonucu hasarlar alabilir. Ayağını sağlam bir şekilde sabitlemeniz yaşanabilecek kazaların önüne geçer.

Tüm bu hususlar, ürünün kalitesinin devamlılığını sağlaması adına önem gösterir. Bir de severek kullanmaya devam edebilmeniz için dikkat etmeniz gerekenler bulunur. Yeni modeller, genellikle o sezonun dekorasyon trendleri göz önünde bulundurarak tasarlanır.

Canlı renklere sahip bir abajur modeli, o an için beğeninizi karşılayabilir fakat zamanla ilginiz geçtiğinde tekrar değişikliğe gitmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden, sevdiğiniz renklerden oluşan, modası geçmeyen tasarımları ve salonunuzla uyum yakalayabilecek abajurları tercih ederseniz hem gözünüzde hem de evinizin dekorunda güzel bir görüntü vermeye devam edebilir.

Modern ve Şık Salonlarınız İçin Abajurlar

Salonlar, ailecek ev içerisinde en çok vakit geçirilen odadır ve ailenizle birlikte arkadaşlarınız, akrabalarınız ve diğer sevdiklerinizle burada keyifli akşamlar geçirirsiniz. Sevginiz gibi parıldayan abajurlar, evinizin kalbi olan salonlardaki koltuk takımları, yemek takımı, TV ünitesi ve diğer eşyalarla bir tarz içerisinde uyum yakalar ve göz doldurur.

Bütün bu dekorasyon sizin zevkinizi yansıtır. Tarzınızı yansıtan ve dikkat çeken bir salonunuz olsun isterseniz, seçeceğiniz hoş tasarımlı abajur ile aydınlatma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca tamamladığınız tüm eşyalarınızı kuvvetli bir ışıklar yansıtabilirsiniz.

Zamansız ve geleneksel dokunuşlarla tasarlanan ürünler, dekorasyonun yenilikçi tarafına ayak uydurur. Karaca’nın abajurları modern, sade ve şık abajurlar ile evinizdeki birçok odanın köşelerini süsler.

Salon abajur modelleri yediden yetmişe herkesin zevkine hitap eder. Keskin hatlar dışına çıkarak oluşturulan özel tasarımlarla veya ahşap abajurlarla hem otantik hem de doğal bir görünüm verirken modernliği yakalayabilirsiniz.

Abartılı renk ve süsleri beğenmiyorsanız ya da eşyalarınızla uyum yakalayamıyorsa, daha geleneksel çizgilere sahip olan Como Abajur, ince ve gümüş parlaklığı ile yatak odanızda ve salonunuzda şık bir görünüm verir. Como tasarımına benzer ayaklı abajur modelleri estetikliği ve pratik, geniş faydalanma imkanıyla birçok Karaca kullanıcısını memnun eder.

Yatak Odalarını Tamamlayan Dekoratif Abajurlar

Yatak odaları, tamamen size ait bir odadır ve kendinizi rahat hissedeceğiniz eşyalarla döşeyip dekore etmeniz oradaki huzurunuzu arttırır. Günün stresini, yorgunluğunu atmak için uzandığınız yatağınıza erişmeden önce yeterli bir aydınlatmaya ihtiyacınız olur. Hatta uyumadan önce kitap okumayı seviyorsanız baş ucunuzda yer alan bir abajur size birden çok şey vadediyor.

Yatak odası abajur modelleri, salon gibi ortak alanlarda kullanabileceğiniz güzel tasarımlara da yer verir. Yatak başlığı, makyaj masası, dolap, komodin ve nevresim takımlarıyla tamamlanacak olan uygun abajuru bulmanız çok kısa bir sürenizi alır.

Komodin üzerinde yer vermeyi tercih ederseniz abajurdan iki adet almanız gerekebilir. Partnerinizle size özel olan abajuru, gecenin bir yarısı kalktığınızda loş bir ışık olarak ya da uyumadan önce kitap okuduğunuz anda eşinizi rahatsız etmeden kullanabilirsiniz.

Model seçeneklerinin çok olması da fikir ve zevk ayrılıklarına rağmen eşinizle ortak bir tasarımda karar vermenizi kolaylaştırır. Gümüş ve beyaz tonlarında, keskin hatlara sahip ilgi çekici Alenis Abajur çok modern ve her zevke uygun tasarımdan oluşur. Metalik renkleri, aynalı bir görünümle şıklık katarken kadın ya da erkek fark etmeksizin tüm beğenileri toplar.

Genç odası ve çocuk odası abajur kullanmak için uygun olan odalardan biridir ve gençlerin daha canlı, renkli ve eğlenceli olan zevklerine dokunan modelleri inceleyebilirsiniz.

Çalışma masalarında veya komodinlerinde birer abajura yer vermeniz gençlerin ihtiyaç duyduğu anlarda yeterli ışığa ulaşabilir. Sürekli olarak değişiklik gösteren zevklerine rağmen kalıcı bir eşya olarak değerlendirebilirler.

Abajur İçin Dekorasyon Önerileri ve Kullanım Alanları

Abajur temel bir ihtiyaçtan çok daha fazlasıdır çünkü gündüz vakitlerinde ışığı açılmadığında bile salon, oturma odası, yemek bölümü ve çoğunlukla yatak odası abajura yer verir ve duruşuyla hoş bir ambiyans yaratır.

Abajura ve bulunduğu kısma baktığında zevkinizi tam olarak yansıttığı için mutluluk duyarsınız. Mutluluğu yakalamak için abajuru tamamen stilinizi yansıtan bir parça olarak değerlendirmeniz gerekir.

Tercihinize ve beğeninize göre bulduğunuz uygun abajuru başka temel ya da dekoratif eşyalarla tamamlayabilirsiniz. Salonunuzda ya da oturma odanızda bir köşede kalsa bile boyutuyla ve tasarımıyla oldukça dikkat çeker. Bu dikkati daha modern ve şık bir şekilde yoğunlaştırmak isterseniz etrafına koyacak olduğunuz çiçekler, biblolar, örtüler ve vazolarla dekoru destekleyebilirsiniz.

Bir ayna kenarına koyacağınız abajura sarmaşık dolayabilirsiniz ya da yanına değerli taşlar dizebilirsiniz. Sade haliyle bırakmak ve abajurun tasarımını öne çıkarmak da elbette abajuru dekore etmeniz için bir seçenek.

İlginç kapağı bulunan kitaplar, dekorasyonda ön plana çıkmaya başlar. Hem abajur boyutunu yükseltmek hem de farklı kitaplarla abajurun uyumunu yakalayabilmek adına üst üste birkaç ansiklopedi ya da geniş yüzü bulunan kitaplar koyarak üzerine abajuru yerleştirebilirsiniz.

Üstüne koymayı tercih etmezseniz abajuru destek alacak şekilde güzel desenlere sahip kitapları dizebilirsiniz. Abajurlar daha küçük eşyalar olduğu için genellikle diğer eşyalara bakarak karar verilir.

Oysa ki, kırlent kılıfı, örtüler, aynalar ve hatta vitrin, dolap, orta sehpa gibi büyük eşyaları abajurun modeline uygun şekilde de seçebilirsiniz. Çocuk, genç ve yatak odasında abajur genellikle yatağa en yakın olan masa ya da komodin üstünde kullanılır. Abajurun yakınınızda olması da işinizi kolaylaştırır ve rahatlık sağlar.

Işığı ayarlanabilir ampuller alarak, makyaj masasında abajura yer verebilirsiniz. Gündüz ve gece ışıklarını deneyerek makyajınızın dışarıda nasıl gözükeceğine bakarak avantaj elde edersiniz.

Aynı şekilde, ofisinizde veya bilgisayarınızı kullandığınız odada ve salonunuzda bu ampullerle birlikte kullanarak film, oyun ve dizi keyiflerinizde uygun ve hoş bir atmosfere ulaşabilirsiniz.

Abajur Fiyatları

Karaca, tüm tarzlara göre ürünler sunmayı amaçlar. Birçok kullanıcının beklentisini tasarım ve kalite bakımından karşılar. Abajur modelleri üretiminde, aydınlatma ihtiyacınızla birlikte göz zevkinize hitap etmesine de önem verir. Materyal tercihini, renklerini ve olası kullanım alanlarını geniş bir yelpazede sunar.

Kullanışlı özellikleriyle de ön plana çıkar. Hafifliği ve taşınabilir olmasıyla istediğiniz zaman istediğiniz odada kullanma imkanı elde edebilirsiniz. Dilerseniz salonunuzda tekli kullanımla dikkat çekici bir dekoratif köşe yaratabilirsiniz. Tercihinize göre yatak odanızda, her iki yatağın yanında olacak şekilde çoklu alım da yapabilirsiniz.

Zevkinizi yansıtmanız konusunda size yardım eden bu ürünler; çocuk, genç, yetişkin ve çiftler olmak üzere herkese hitap eder. Almayı düşündüğünüz takdirde, karşınıza birbirinden güzel ve özel tasarımlı Karaca abajurları çıkar. Üstelik klasik, modern, sportif ve iddialı tasarımlara sahip abajur fiyatları, tüm özellikleri göz önünde bulundurarak oldukça bütçe dostu bir yaklaşım sergiler.

Abajur modellerini, bir ev hediyesi olarak değerlendirebilirsiniz. Yeni yuva kuranları ya da yeni bir eve taşınanları ve sevdiklerinizi şık ve incelikli bir düşünceyle mutlu edebilirsiniz.

Uygun fiyatları sayesinde tekli alımların yanı sıra tercihinize göre çift kullanım sağlayabileceğiniz çoklu alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Her tarza ve cebe uygun olan bu ürünler sayesinde dilediğiniz odada, dilediğiniz modelle dekoratif zevkinizi ve aydınlatma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kaçırılmayacak Fırsatları
Keşfetmeye Başla

Uygulamayı İndirin
Telefonunuzun kamerasını açın
QR kodu telefonunuzun kamerasından okutarak uygulamamımızı indirebilirsiniz.