Yardımcı Sayfalar
Ara
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi.

Yeni Nesil, Son Moda El Yapımı Çikolatalar

Çikolata 7’den 70’e neredeyse herkesin en sevdiği tatlılar arasındadır. Bu el yapımı çikolatalar ise doğal içerikleri ve lezzetleriyle kendini ön plana çıkarıyor. Fabrikasyon üretimlerine oranla içinde barındırmadıkları katkı maddeleri ile hem sağlıklı hem de lezzetli bir deneyim sunuyor. Artizan çikolata fiyatları sağladığı faydalar göz önüne alındığında oldukça uygun ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Fazla çikolata yemenin sağlıksız olduğu veya fazla kilo aldırdığı gerçeği artizan çikolatalar sayesinde tamamen değişiyor. Organik kakaodan üretilmiş ve pek çok farklı çeşidi barındıran bu çikolataları gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Çeşitli meyveler ile tatlandırılan bu çikolatalar sanıldığının aksine tatsız değildir. Yapımında rafine şeker yerine doğal tatlandırıcılar kullanılmıştır.

 

Artizan Çikolata Nedir?

Artizan çikolata tanımı el yapımı, doğal ve organik içerik barındıran çikolatalara verilen bir isimdir.  Fabrikasyon gibi seri üretim olmayan bu çikolatalar tamamen el yapımıdır. Özellikle şeker ilavesiz oluşları ve katkı madde barındırmayışlarından dolayı sağlıklı beslenen veya yediklerine dikkat edenler tarafından sıklıkla tercih edilirler. Zayıflamak için diyet yapanlar veya şeker tüketmemesi gereken diyabet hastaları tarafından sıklıkla tercih edilirler. Artizan çikolata özellikleri içerisine konulan gıdalara göre değişiklik gösterse de sütlü, bitter veya kuruyemişli gibi pek çok farklı çeşidi bulunur. En çok tercih sebepleri arasında ise paketli gıdalarda bulunan zararlı katkı maddelerini içermeyişleri ve ekstra şeker ilavesinin olmamasıdır. Wefood çikolata veya Don Cortez çikolata üreten markalar arasında adından oldukça sık söz ettiren el yapımı çikolatalar üretirler. Karaca ile sağlıklı çikolata arayışınızı kolaylıkla giderebilir, pek çok ürün arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz.

 

Artizan Çikolata Çeşitleri Nelerdir?

Klasik fabrikasyon çikolatalarında olduğu gibi pek çok çeşidi bulunan bu artizan çikolata çeşitleri ise sütlü, kakaolu bitter çikolata veya çeşitli kuruyemişli çikolatalar olarak sıralanabilir.  Ayrıca beslenme düzeninden hayvansal gıdaları çıkaran ve vegan beslenenler veya laktoz alerjisi bulunanlar için vegan sütlü çikolata gibi yumuşak lezzetler de sunarlar. Vegan sütler bitkisel besinlerden üretildiği için sert çikolata sevmeyen veganların tercih ettiği çikolatalar arasında bu sütle yapılmış sütlü çikolatalarda yer alır. Ayrıca çikolata içeriklerinde pek çok farklı meyve ve kuruyemiş yer alabilir. Bademli, fındıklı, fıstıklı veya cevizli çikolataların yanında frambuazlı, hurmalı veya Hindistan cevizli gibi pek çok farklı gıda içerebilir. Rafine şeker veya zararlı tatlandırıcılar içermeyen bu çikolataların tatlı olarak hurmalı bitter çikolata veya frambuaz, çilek gibi ekşi tat veren meyveler içeren çeşitlerini bulabilirsiniz.

 

Artizan Çikolatanın Faydaları Nelerdir?

Özellikle el yapımı bitter çikolatalar yüksek sıcaklıklara maruz bırakılmadan doğal hammaddeler ile üretildiği için kakao meyvesinin sağladığı tüm faydaları korunmuş olur. Yüksek antioksidan olma özelliğinden dolayı bağışıklık sistemini destekleyen ve serbest radikallere karşı savaşmanıza destek olan çikolatalardır. Ayrıca içeriğinde E, D, A ve B gibi pek çok vitamini barındırırlar. Yapımında içine eklenen çeşitli meyvelerinde getirdiği bazı yararlar söz konusu olabilir. Örneğin frambuazlı çikolata içerdiği zengin lif ve antioksidan olma özelliğini çikolatayla birleştirerek destek olur. Ayrıca diyabet rahatsızlığı olan fakat çikolata tüketmek isteyenler için stevialı çikolata alternatifleri bulunur. Stevia halk arasında şeker otu bitkisi olarak bilinen bitkisel bir tatlandırıcıdır. Ayrıca diyet yapıp kalori hesabı ile beslenenler tarafından da tercih edilebilir. Stevia yoğun tatlı bir tada sahipken neredeyse sıfır kaloriye yakın bir gıdadır. Çikolataların içerisine rafine şeker yerine buna benzer tatlandırıcılar eklenerek hem tatlı hem sağlıklı lezzetler oluştururlar.

 

Kaçırılmayacak Fırsatları
Keşfetmeye Başla

Uygulamayı İndirin
Telefonunuzun kamerasını açın
QR kodu telefonunuzun kamerasından okutarak uygulamamımızı indirebilirsiniz.