Yardımcı Sayfalar
Ara
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi.

Gıda Kurutucu

Sebze ve meyve tüketirken mevsimi dışındaki besinleri de tüketmek, kurutma yoluyla saklamak, sağlıklı atıştırmalık elde etmek veya besinlerin kuru halini denemek için gıda kurutucu kullanılmaktadır. Bu ürünler, besinlerin içerisinde bulunan nemi, nemsiz ortamda alarak kuru haline getirmektedir. Kurutulmuş gıdaları tüketmek isteyenler için gıda kurutucular kullanılabilir ve yaz kış her mevsim istenilen besinler tüketilebilir. Karaca meyve ve sebze kurutucu cihazları, sevdiğiniz besinleri kuru haliyle de tüketebilme imkânı sağlar.

Gıda Kurutucu Modelleri

Gıda kurutucular besinlerin içerisinde yer alan suyun yüzde olarak düşürülmesini sağlar. İçerisindeki nem azaltılarak besinlerden yoğunluğu arttırılmaktadır. Nemsiz ortamda bekletilen besinler belli bir süre sonunda kurumuş hale gelir ve bu şekilde muhafaza edilerek tüketilebilir. Sebze kurutucusu içerisinde yer alan hazneler, aynı anda farklı besinleri kurutmayı sağlamaktadır. Farklı yiyecekleri tek seferde kullanarak enerji tasarrufu sağlayan cihaz, yiyeceklerin tat ve kokusunda bozulmaya sebep olmaz ve gıdaların raf ömrünün uzamasına yardımcı olur.

Gıda kurutma makinesi tercih ederken içerisinde yer alan hazne sayısına, çalışma gücüne, ısıtma ayarlarına dikkat etmelisiniz. Karaca’ya ait meyve ve sebze kurutucusu geniş haznesi, taşınabilir yapısı ve güç tasarrufu gibi pek çok fayda sunar. Kurutma fanı ve hava akışı, vitaminlerin canlı kalmasını ve besinlerin en sağlıklı şekilde kurumasını sağlar. Yüksek seviyede yer tasarrufu sağlayan cihaz içerisinde farklı besinleri kurutmayı sağlayabilir ve farklı zamanlarda kurutma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yeni nesil Karaca gıda kurutucusu modellerine mutfağınızda, iş yerinizde yer verebilir; öğün alternatiflerinizi en sağlıklı şekilde oluşturabilirsiniz.

Gıda Kurutucu Özellikleri

Gıda kurutucusu meyve ve sebzelerin içerisindeki havayı sirküle ederek besinlerin su oranını düşürür. Su oranı düşen besinler cihaz içerisinde her zaman tüketime hazır hale gelir. Sağlıklı atıştırmalık elde etmek için, besinleri ister yazın ister kışın kurutabilirsiniz. Kurutma sonrasında besinlerinizi uzun süre muhafaza edebilir, her mevsim güvenle tüketebilirsiniz. İçerisindeki vitaminleri koruyan ve besinlerin taze kalmasını sağlayan gıda kurutma sistemleri düşük sıcaklıkta sağlıklı besin alternatifleri elde edilmesine yardımcı olur.

40-70 derece arasında kurutma olanağı sağlayan cihaz içerisinde; meyve sebze, et, makarna, hamur işi gibi pek çok besini kurutabilirsiniz. 5 katlı rafa sahip olan cihaz içerisine farklı gıdalar yerleştirerek işlevsel hale getirebilirsiniz. Aynı anda farklı gıdaları kurutabilir, tek seferde daha fazla besini kurutma olanağı sağlayabilirsiniz. Tercih ettiğiniz ısı derecesine göre kurutma sıcaklığını ayarlayabilir ve geri dönüşümlü olarak kurutmaya devam edebilirsiniz.

Gıda Kurutucu Fiyatları

Mutfak araçlarından biri olan gıda kurutucusu 5 katlı geniş iç hacmiyle estetik ve işlevsel bir kullanım sağlamaktadır. Karaca gıda kurutucusu modelleri ayarlanabilen sıcaklık derecesi, geniş yer hacmi gibi özelliklerle kullanıcıların memnuniyetini kazanmaktadır. Ürün, meyve ve sebzelerinizi kurutarak da değerlendirmenin en pratik yolunu sizlere sunar. Kuruttuğunuz çilek, erik, elma, üzüm gibi besinleri yoğurt ile karıştırabilir; bebek ve çocuklara farklı lezzetler tatma olanağı sağlayabilirsiniz.  Meyve sebze kurutma makinesi ile birbirinden özel ve sıra dışı tarifler hazırlayabilirsiniz.

Gıda kurutucu cihazın içerisinde et çeşitleri, hamur işleri, yeşillikler, mantarlar meyve ve sebzeler kurutulabilir. 245 W gücünde çalışan cihaz, polistiren iç malzemesi sayesinde besinlere zarar vermeden kısa sürede işlevini gerçekleştirir. Ürün kullanılmaya başlamadan önce, 40 ve 70 derece arasında sıcaklık ayarı yapılır. Kuruyan besinleri daha sonra kullanmak istediğiniz zaman 2-6 saat suda bırakmalı ve daha sonra 5-10 dakika kaynar suda bekletme veya kaynar suyla yumuşatma yöntemlerini uygulamalısınız. Kullanım sonrası temizleme işlemi pratik bir şekilde yapılabilir ve hijyenik bir kullanım sağlanabilir.

Kaçırılmayacak Fırsatları
Keşfetmeye Başla

Uygulamayı İndirin
Telefonunuzun kamerasını açın
QR kodu telefonunuzun kamerasından okutarak uygulamamımızı indirebilirsiniz.